A Teheránban zajló Grand Prix-verseny hatodik fordulójában négy játszma is döntéssel végződött. Az olimpiai bajnoknők csatájában a grúz Nana Dzagnidze sötéttel győzte le az ukrán Natalija Zsukovát. Az orosz rangadón Natalija Pogonyina kecsegtető esélyt hagyott kihasználatlanul, majd Valentyina Gunyinát nagy hibájáért nem büntette meg, Dzagnidzével holtversenyben vezet. A vezető duót két kínai nagymesternő követi, feketenapjuk volt az indiai sakkozóknőknek. Ju Wenjun villámgyőzelmet aratott Humpy Koneruval szemben, Zhao Xue királyszárnyi támadása átütött Dronavalli Harika ellen. Az iráni Sarasadat Khademalsharieh megszerezte első győzelmét, a grúz Nino Bacsiasvili harmadik vereségét szenvedte el. Döntetlen született a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és a svéd Pia Cramling partijában.

R6-20

Az iráni fővárosban zajló viadalon az eredmények tekintetében békés ötödik forduló után a hatodik játéknapon megalkuvás nélküli remek párharcokat láttunk, négyen is győztesként állhattak fel a sakkasztaltól. Két játszmában is olimpiai bajnoknők rangadóját követhettük, az ukrán-grúz csatában Nana Dzagnidze diadalmaskodott Natalija Zsukovával szemben. Az összecsapásukra a kölcsönös időzavar rányomta bélyegét. Zsukova elhibázott döntést hozott, amikor két bástyáért cserébe vezért „nyert”, a taktikai bonyodalmakban mindketten hibáztak, kihasználatlan esélyek után Dzagnidze végül megnyerte a partit, holtversenyben az élre került.

R6-22

Az orosz házirangadón az éllovas Natalija Pogonyina kecsegtető esélyt szalasztott el. Már elkönyveltük a lépésismétléses döntetlent, amikor Valentyina Gunyina a küzdelem folytatása mellett döntött, vesztőt húzott. Pogonyina a nyerést adó bástyalépés helyett a remihez vezető lebonyolítást választotta…

R6-52

A kínai nagymesternők 2-0-ra nyerték az indiai riválisokkal vívott csatákat. A rajtlistát vezető, a világranglistán második Humpy Koneru világossal szenvedett vereséget. Elfelejtette a varit, vagy egyszerűen csak nem értékelte jól, hogy Ju Wenjun akciója milyen villámgyorsan bontakozik ki a középen rekedt királyával szemben.

R6-46

Zhao Xue meglepő tervet választott Dronavalli Harika holland védelme ellen. Ellenfele hathatós segítségével királyszárnyi támadása nagy erővel alakult ki, a tisztáldozat szétrombolta Harika királyállását.

R6-23

Az iráni Sarasadat Khademalsharieh öt döntetlen után megszerezte első győzelmét. Monacóban Sarasadat három remivel kezdett, majd nyolc játszmát vesztett sorozatban! A rossz emléket hazai pályán feledni tudta, nagy önbizalommal sakkozik. A grúz Nino Bacsiasvili túlzott kockázatokat vállalt, gyalogáldozatáért nem kapott elegendő kompenzációt, némi bizonytalankodás után Sarasadat győzelmet ünnepelhetett.

A pályafutásuk során már oly sok sikert elért, Teheránban sokat hibázó bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és a svéd Pia Cramling megosztozott a ponton.

A 6. forduló eredményei:
Nino Bcsiasvili (grúz, 2485) – Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2403) 0 – 1 (Ragozin védelem, 62)
Valentyina Gunyina (orosz, 2496) – Natalija Pogonyina (orosz, 2454) döntetlen (Vezércsel, 50)
Humpy Koneru (indiai, 2583) – Ju Wenjun (kínai, 2558) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 26)
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2509) – Pia Cramling (svéd, 2521) döntetlen (30)
Zhao Xue (kínai, 2506) – Dronavalli Harika (indiai, 2511) 1 – 0 (Holland védelem, 32)
Natalija Zsukova (ukrán, 2484) – Nana Dzagnidze (grúz, 2529) 0 – 1 (Vezérindiai védelem, 58)

1-2. Nana Dzagnidze és Natalija Pogonyina 4,5 pont
3-4. Zhao Xue és Ju Wenjun 4